اخبار

گزارش گلریزان 1402

نهم بهمن ماه 1402 جمع کثیری از حامیان صنعتی و نیکوکاران به منظور حمایت از بیماران مبتلا به سرطان گرد هم آمدیم

نهم بهمن ماه 1402 جمع کثیری از حامیان صنعتی و نیکوکاران به منظور حمایت از بیماران مبتلا به سرطان گرد هم آمدیم، در این مقاله همه آن چه گذشت را بخوانید، باشد که در سالهای آتی چنانچه همراه ما نبودید شما را نیز در کنار خود داشته باشیم و چنانچه همراه همیشگی موسسه خیریه مهر سهیلا هستید حضورتان مستدام باد.

گلریزان امسال با اجرای مجری تلویزیون آقای سید جواد یحیوی در محل هتل المپیک برگزار گردید که شامل چند بخش بود. این بخش ها شامل گزارش فعالیت های موسسه، تئاتر و سخنرانی بهبود یافتگان، تحقیقات حوزه سرطان و جمع آوری کمک هزینه برای درمانجویان بود که در ادامه به هریک می پردازیم.

گزارش فعالیت های موسسه

جناب آقای ناصر امینی عضو هیئت مدیره و مدیرعامل موسسه خیریه مهرسهیلا اولین سخنران این مراسم بودند

جناب آقای ناصر امینی عضو هیئت مدیره و مدیرعامل موسسه خیریه مهرسهیلا اولین سخنران این مراسم بودند. ایشان ضمن خوش امد گویی و تشکر از همراهی و همدلی بی بدیل حامیان صنعتی و نیکوکاران گزارشی از فعالیت های موسسه در سنوات گذشته را ارائه فرمودند. در ادامه به این موضوع پرداختند که فعالیت های موسسه محدود به کمک هزینه های درمانی نیست، بلکه ابعاد مختلفی که مرتبط با سلامت هستند را نیز در برمیگیرد که شامل ابعاد روانی، شغلی، فرهنگی، اجتماعی، عاطفی و معنوی هستند. ما امروزه آگاهیم که نادیده گرفتن و یا کم توجهی به هر یک از ابعاد سلامتی چرخه زندگی را معیوب می کند.

در ادامه بودجه مورد نیاز سال بعدی را بصورت کاملا واضح ارائه دادند. همواره یک موسسه خیریه با وجود هم یاران خود است که پابرجاست ومی تواند با قدرت بیشتر به بیماران سرطانی کمک کند و چقدر درمانجویان موسسه خیریه مهرسهیلا خوش شانس هستند که قهرمانانی چون شما شعله های امید را بیش از پیش زنده نگاه داشته اند.

نمایش و سخنرانی بهبودیافتگان

بهبود یافتگان از امید گفتند، از درمان، از تابو شکنی، از اینکه اگر با هم باشیم هرچیزی ممکن است. ما می توانیم تغییر ایجاد کنیم، ما بسیاریم. و چقدر زیباست نه فقط قهرمان خود بودن بلکه قهرمان زندگی دیگران بودن.

در ابتدای برنامه دو تن از بهبودیافتگان موسسه خیریه مهرسهیلا آقای محمودی و خام محمددوست که شکر خدا سلامت خود را بازیافته اند، خوش آمد گویی کردند و به یاران موسسه خیریه مهرسهیلا خیرمقدم گفتند و بعد از آن شروع نمایش را داشتیم که داستانی را روایت کرد، ماجرایی از یک هنرمند در بستر بیماری که امید را خواهد یافت، گفت و گوی او با همسرش و عشقش و تقلا برای بودن، ماندن و خواستن و خواسته شدن. در نهایت این داستان با پایان خوش نجات درمانجو با یاری حامیان به پایان رسید. نویسنده وکارگردان این اثر آقای دکتر فرهاد امینی بودند و با بازیگری آقای دکتر حامد شفیع خواه این تئاتر اجرا گردید. اعضای گروه موسیقی شامل آقای باورساد نوازنده گیتار و هنگ درام، آقای ملکی نوازنده ی پیانو و تنظیم کننده و  بک ووکال گروه خانم کردی  بودند که به سرپرستی آقای دکتر شفیع خواه اجراهای موسیقی گلریزان را بر عهده داشتند.

در ادامه بهبود یافتگان از امید گفتند، از درمان، از اینکه اگر با هم باشیم هرچیزی ممکن است. ما می توانیم تغییر ایجاد کنیم، ما بسیاریم. و چقدر زیباست نه فقط قهرمان خود بودن بلکه قهرمان زندگی دیگران بودن.

تحقیقات حوزه سرطان

مرکز تحقیقات سرطان که در طبقه چهارم موسسه خیریه مهرسهیلا جانمایی شده است، عهده دار روشن کردن نور امیدی برای یافتن درمان سرطان است

مرکز تحقیقات سرطان که در طبقه چهارم موسسه خیریه مهرسهیلا جانمایی شده است، عهده دار روشن کردن نور امیدی برای یافتن درمان سرطان است. تحقیقات بسیاری در زمینه درمان سرطان های مختلف در حال انجام است و شاید کمتر شنیده ایم که درمان بسیاری از انها پیدا شده است. قابل ذکر است که امید خود نیمی از راه درمان است. محصول طبقه چهارم در موسسه خیریه مهرسهیلا امید است. این مرکز دو سال قبل به واسطه کمک خیرین بنیان گذاری و تجهیز شد در نتیجه امید محصول شماست که در این راه قدم گذاشتید.

آقای دکتر رضا نکوئیان دکتری تخصصی ژنتیک و بیوتکنولوژی پزشکی و عضو هیات مدیره موسسه خیریه مهر سهیلا  سخنران این بخش بودند. ایشان از اجزای مثلث امید گفتند که شامل خیرین، محققین و بیماران است و هریک دارای نقش اساسی در ایجاد امید و در نهایت درمان سرطان دارند. تحقیقات هزینه دارد و مهر سهیلا می خواهد در این حوزه تحقیقاتی گام بردارد و بی شک کمک و همراهی همیشگی شما می تواند ما را در این مسیر یاری نماید. در ادامه از تحقیقات جاری در مرکز تحقیقات سرطان گفتند که شامل موارد زیر هستند:

 • سرطان حاد لنفوسیتی کودکان
 • رتینوبلاستوما
 • سرطان کولون
 • سرطان پستان

ما در موسسه خیریه مهر سهیلا در مسیر حمایت از بیماران مبتلا به سرطان با کمک شما حامیان عزیز توانستیم آزمایشگاه تحقیقاتی مولکولی و ژنتیک سرطان را راه اندازی نمائیم. یکی از غم انگیز ترین حرف هایی که به یک بیمار می توان زد این است که بگوییم بیماری ایشان را نمی شناسیم و راهی برای درمان آن نداریم در نتیجه به امید یافتن درمان های بیشتر همه با هم برای شناخت هرچه بیشتر و پیشرفته تر سرطان پیش خواهیم رفت.

جمع آوری کمک هزینه برای درمانجویان

در نهایت مراسم گلریزان حامیان صنعتی پلیمر و پلاستیک و دیگر صنایع و همچنین نیکوکاران با کمک های خود بصورت نقدی و تعهدی بصورت ماهانه و سالانه از فعالیت های این موسسه حمایت نمودند.

در نهایت مراسم گلریزان حامیان صنعتی پلیمر و پلاستیک و دیگر صنایع و همچنین نیکوکاران با کمک های خود بصورت نقدی و تعهدی بصورت ماهانه و سالانه از فعالیت های این موسسه حمایت نمودند. که شاید بهتر است این افراد را نه حامی بلکه قهرمانانی بخوانیم که زندگی بسیاری از افراد را تغییر دادند. به نقل از آقای محمدی که از بهبود یافتگان موسسه خیریه مهرسهیلا هستند:

زندگی من تغییر کرد به دست کسانی که حتی من را نمی شناختند.

نقش برجسته شرکت هایی همچون ساپل، کیمیاران، طب پلاستیک، بارو پلاستیک، میلان کالا پلاست، آسا صنعت ساتیا، برادران نیکبخت، بانی نو، ایران مستربچ ، تک سازه و صدف پلاستیک در جهت جمع آوری کمک هزینه در این گلریزان (1402) برای بیماران سرطانی قابل ستایش بود.

نقش برجسته شرکت ها و حامیان صنعتی در جهت جمع آوری کمک هزینه در این گلریزان (1402) برای بیماران سرطانی قابل ستایش بود. شرکت هایی همچون:

شرکت کیمیاران، شرکت آسا صنعت، شرکت طب پلاستیک، شرکت میلان کالا پلاست، برادران نیکبخت شرکت وستا پلیمر نیک،‌ برادران گنجی شرکت ایران مستربچ، پرسنل شرکت ساپل، شرکت بارز پلاستیک، شرکت پیشرو پلیمر تک سازه، شرکت بانی نو، شرکت کیان بسپار، شرکت صدف پلاستیک، شرکت شبنم پلاستیک،‌ شرکت اندیشه برتر میران، شرکت بارو پلاستیک، شرکت پارس روناک فارمد، شرکت هونام تجارت، شرکت نیرومند پلیمر، شرکت سمپا، شرکت وینو پلاستیک، شرکت حمل و نقل سیمرغ، شرکت گل ایران، شرکت کویین پاک، شرکت تگرگ فوم، شرکت بارز قطران، شرکت محک بتن، شرکت سردآوران، گروه زیفن ، شرکت پلیمران سازه صبا، شرکت قالبسازی منصور امینی، شرکت پایدار پلیمر اوژن، شرکت جویا و شرکت ساپل. علاوه بر این آزمایشگاه پاسارگاد اعلام فرمود که تمامی بیمارانی که از طرف موسسه خیریه مهرسهیلا به ایشان معرفی شوند تا یک سال خدمات رایگان دریافت می کنند.

علاوه بر اینکه بسیاری بصورت ناشناس  همراهی خود را اعلام کردند و لازم به ذکر است که افرادی نیز با نام شخصی همراهی خود را اعلام کردند. در این مراسم دختر یکی از بیماران تحت پوشش که متاسفانه پدر نوازنده خود را به دلیل بیماری سرطان از دست داده بود، سه تار یادگار پدر را برای فروش به موسسه اهدا کرد، اما خریداران سه تار را مجددا به موسسه هدیه دادند.

حرف پایانی

شعار موسسه خیریه مهرسهیلا “مابسیاریم” نشانی از عشق و امید است. نشانی از این است که حتی در دنیای امروز افرادی هستند که فقط به خود نمی اندیشند بلکه دغدغه سلامت افرادی را دارند که حتی ممکن است آن ها را نشناسند واین نشان از روح بلند و مقام والای آنهاست و مفتخریم که اعلام کنیم این افراد همانطور که از شعار موسسه پیداست، بسیار هستند. راهشان پر رهرو و پایدار باد. به امید روزی که هیچ فردی نگران درمان و بازیابی سلامت خود نباشد.

8 دیدگاه برای مطلب “گزارش گلریزان 1402

 1. ناصر امینی گفت:

  هزاران درود بر همیاران مهرسهیلا۰

  1. admin گفت:

   درود بر شما سایه شما مستدام

 2. زهرا شهراد گفت:

  بسیار عالی
  چه جشن باشکوهی
  برای همگی شما آرزوی موفقیت‌های روز افزون دارم

  1. admin گفت:

   درود بر شما سپاس از همراهی بی نظیر شما پاینده باشید

 3. این جمله رو دوست دارم
  دستانی که کمک میکنند بهتر از لبانی هستند که دعا میکنند
  کمک بدون چشمداشت
  ، فقط کار خداوند و مردان خداست،
  باشد که
  خدایی و الهی و پر برکت باقی بمانید. ????????????????????????

  1. mahtab گفت:

   درود بر شما کاملا درست هست، خدا حافظ و پشتیبان تمام مردان و زنانی باشه که شعله های امید رو زنده نگه داشتن

 4. نسیم زمانی گفت:

  سپاس و قدردانی از شما که امید را راهی قلب و روح انسان ها میکنید. همواره موفق و سربلند باشید

  1. mahtab گفت:

   درود بر شما سپاس از همراهی شما، سلامت و پایدار باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *