آموزش

چرا باید به خیریه کمک کنیم؟

چرا باید به خیریه کمک کنیم؟

موسسات خیریه با ارائه خدمات مختلف جهت حمایت‌های حیاتی نسبت به بیماران مبتلا به سرطان و دیگر مشکلات، چه از نظر عاطفی یا مادی، داشتن مکانی برای اقامت و یا با تهیه غذا و پوشاک، با چالش مختلفی در جامعه مقابله کرده‌اند. زمانی که به فعالیت یک موسسه خیریه بیشتر دقت می‌کنیم، بیشتر درک خواهیم کرد که چرا باید به خیریه کمک کنیم.

هنگامی که کمک مالی به خیریه را تجربه می‌کنید، ممکن است در مرحله اول از اثربخشی این کمک غافل شوید. کمک به امور خیریه بیشتر از هر چیزی اهمیت دارد و می‌تواند مزایای شخصی زیادی برای شما به همراه داشته باشد. چه بخواهید به موسسات خیریه کمک مالی کنید که از افرادی که در فقر زندگی می‌کنند، حمایت از محیط زیست، کمک به حیوانات نیازمند یا رسیدگی به مشکلات جهانی یا محلی دیگر، خیریه‌ها برای ادامه ابتکارات فداکارانه خود به کمک شما نیاز دارند، اما کمک کردن می‌تواند به همان اندازه احساس خوبی داشته باشد.

کمک به موسسات خیریه بیشتر از منافع مالی مهم است. کمک مالی نه تنها به نفع خیریه یا سازمان است بلکه می‌تواند برای شما نیز مفید باشد. ایرانی‌ها سالانه میلیون‌ها تومان به موسسات خیریه‌ای اهدا می‌کنند که از اهدافی که به آن‌ها اعتقاد دارند، حمایت می‌کنند. در این مطلب هفت دلیل بیان شده است که چرا باید به خیریه کمک کنیم.

1.اهمیت بخشش را به کودکان بیاموزید

اهمیت بخشش را به کودکان بیاموزیدبه کودکان خود آموزش دهید تا از دیگران به روش‌های مختلف مراقبت کنند. این موضوع یک درس مهم زندگی است. گاهی سفارش استند تسلیت به کودکان نشان می‌دهد که چطور با همسن‌های خود ابراز همدردی کنند. به همین ترتیب، کودکان ما رشد می‌کنند و وقتی بزرگ شدند به امور خیریه بیشتری می‌پردازند. بنابراین، کمک به خیریه به شما کمک می‌کند که الگوی خوبی برای فرزندانتان باشید.

آموزش دادن به فرزندانتان در مورد انجام امور خیریه به آن‌ها اهمیت کمک به دیگران را می‌آموزد. به اشتراک گذاشتن این تجربه از سنین پایین می‌تواند ارزشمند باشد. این کار نشان می‌دهد که آن‌ها می‌توانند تأثیر مثبتی در جهان بگذارند و هیچ کمکی خیلی کم نیست. تشویق کودکان به سخاوتمندی می‌تواند نگرش آن‌ها را نسبت به کمک به دیگران تقویت کند.

2.هدیه دادن باعث افزایش احساس خوشبختی می شود

کمک به دیگران حس خوبی دارد، حتی این کمک در قالب قلک خیریه باشد. وقتی به یک موسسه خیریه کمک مالی می‌کنید که برای شما مهم است، نه تنها به آن‌ها کمک می‌کنید تا کار حیاتی خود را ادامه دهند بلکه سلامت عاطفی خود را نیز بهبود می‌بخشید، یک موقعیت برد-برد به وجود می‌آید!

3.زمان خود را به طور داوطلبانه در اختیار موسسات خیریه می گذارید

اگر در موقعیتی نیستید که از نظر مالی در امور خیریه مشارکت کنید، اما به دنبال راه‌های دیگری برای انجام کار خیر هستید، به جای آن، وقت خود را در قالب فرم درخواست داوطلبین در اختیار موسسات خیریه قرار دهید. شما با افراد جدید و همفکر ملاقات خواهید کرد، مهارت‌های جدیدی را برای افزودن به رزومه خود یاد خواهید گرفت یا ساعات کاری لازم را برای برنامه‌های مدرسه تکمیل کنید. همچنین می‌توانید در جامعه‌ای مشارکت کنید که از هدف مورد علاقه شما حمایت می‌کند. به عنوان مثال، اگر در یک رویداد جمع آوری کمک مالی برای خیریه مورد علاقه خود شرکت کنید، با افراد جدیدی آشنا خواهید شد که به همان هدف اهمیت می‌دهند.

4.با پیوستن به کارهای خیر شکرگزاری خود را نشان دهید

امروزه زندگی‌های پرمشغله‌ای را شاهد هستیم و گاهی اوقات فراموش می‌کنیم که قدردان و شکرگزار چیزی‌هایی باشیم که دریافت کرده‌ایم. بدن سالم، خانواده خوب، لقمه‌ای نان حلال و موارد دیگر مواردی است که به شکرگزاری نیاز دارند. موسسه‌های مختلفی وجود دارد که کارهای حیاتی را در سراسر کشور انجام می‌دهند. هنگامی که شما آماده اهدای خیریه هستید و در حال تحقیق برای حمایت از آن هستید، این موضوع می‌تواند همه چیزهایی را به ما یادآوری کند که داریم و عمل کمک به خیریه راهی برای ابراز احساسات قدردانی ما است. با ارسال اقدام محبت‌آمیز خود در شبکه‌های اجتماعی به دیگران انگیزه دهید تا افراد دیگر را برای امور خیریه سخاوتمندانه ترغیب کنید.

5.انجام امور خیریه شما را شادتر می کند

اگر از کسی بپرسید که چرا باید به خیریه کمک کنیم؛ شاید با این پاسخ رو به رو شوید که این عمل خیر سبب تغییر در خلق و خوی شما می‌شود. کمک به افراد نیازمند می‌تواند باعث شود احساس بیشتری داشته باشید. تحقیقات نشان داده است که بین کمک مالی به امور خیریه و احساس شادی ارتباط وجود دارد.

6.ارزش های شخصی را تقویت می کند

وجدان اجتماعی دلیلی است که به طور گسترده در مورد اینکه چرا باید به خیریه کمک کنیموجدان اجتماعی دلیلی است که به طور گسترده در مورد اینکه چرا باید به خیریه کمک کنیم؛ مطرح شده است. هنگام بررسی، بسیاری از افراد اظهار داشتند که وظیفه اخلاقی دارند که در صورت امکان به دیگران کمک کنند. این ارزش‌ها و اصول شخصی معمولا در بین افراد دیده می‌شد.

7.انجام کار خیر اطرافیان شما را تشویق می کند تا در آن شرکت کنند

اقدامات امور خیریه شما می‌تواند اطرافیان شما را تشویق کند که در آن شرکت کنند و به خیریه‌ها نیز کمک مالی کنند. بخشش خانواده روابط را از طریق یک هدف مشترک تقویت می‌کند و به طور جمعی پول بیشتری جمع آوری می‌کند. کار با خانواده و دوستان می‌تواند تاثیر مثبت را افزایش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *