آموزش

کدام گل برای تسلیت مناسب است؟

کدام گل برای تسلیت مناسب است؟

همدردی با افرادی که عزیزی را از دست داده‌اند نه تنها حس نوع دوستی بلکه احترام به فرد از دست رفته به‌حساب می‌آید. جهت ابراز همدردی از روش‌های مختلفی مانند شرکت در مراسم گرفته تا ارسال گل برای فرد داغدیده می‌توان استفاده کرد. در این میان بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند تا در این شرایط از گل برای تسلیت استفاده کنند. ارسال گل برای خانواده عزادار فارغ از دین و مذهب و نژاد راهی مرسوم به‌حساب می‌آید که نوعی احترام به آن‌ها خواهد بود. گل نشانی از تولد و شروع دوباره زندگی است و با خود سرزندگی و عشق را به‌دنبال خواهد داشت. در این مقاله بیشتر با انواع گل برای تسلیت صحبت خواهد شد؛ پس تا پایان همراه ما بمانید.

چرا استفاده از گل در مراسم عزا اهمیت دارد؟

همه انسان‌ها ناخودآگاه و حتی در بدترین شرایط روحی به زیبایی جذب می‌شوند؛ بنابراین استفاده از زیبایی‌ها در هر شرایطی توصیه می‌شود. می‌دانید که در ایران اغلب جهت ابراز همدردی با فرد داغدار از تاج یا دسته‌های بزرگ گل استفاده می‌شود. از جمله محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین گل‌ها برای این قبیل مراسمات می‌توان به گل‌های لیلیوم، داوودی، مریم و گلایل اشاره کرد که در عین زیبایی و جذابیت، احساس بهتری در افراد به‌وجود می‌آورد. همچنین شما می‌توانید مناسب‌ترین جملات برای عرض تسلیت را روی یک استند تسلیت مناسب چاپ و آن را برای بازماندگان ارسال کنید.

کدام گل ها محبوبیت بیشتری در مراسم ختم دارند؟

شما می‌دانید که شرکت در مراسم ختم و همدردی با فرد داغدار اهمیت زیادی دارد؛ به‌همین خاطر بهتر است در زمان دیدار با این افراد دسته گل‌هایی مناسب را با خود به‌همراه ببرید تا هم احساس خوبی در آن‌ها ایجاد کنید و هم احترام خود به فرد فوت شده را نشان دهید. از جمله مناسب‌ترین گل‌های موجود در بازار جهت عرض تسلیت می‌توان به نمونه‌هایی اشاره کرد که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شوید:

گل گلایول

گل مناسب برای تسلیت: گل گلایولگلایول با ساقه‌های بلند و گل‌های بادبزنی و پر پشت خود زیبایی چشمگیری را به‌همراه دارد و تاج گل را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. گلایول نماد دوستی و صمیمیت است و انتخاب آن نشان‌دهنده وجود این صفات در فرد فوت شده است. گلایول همیشه در انتخاب گل برای تسلیت از محبوب‌ترین‌ها شناخته می‌شود.

گل داوودی

این گل هم در انواع تاج و دسته گل برای تسلیت بسیار محبوب است و از پرفروش‌ترین گل‌های موجود در بازار شناخته می‌شود. گل داوودی نماد همدردی است؛ به‌همین خاطر استفاده از آن برای تسلیت به فرد داغدیده سفارش می‌شود. عموما از این گل در کشورهای آمریکایی و اروپایی برای تسلیت استفاده می‌شود.

گل رز

گل مناسب برای تسلیت: گل رزنمی‌توان کسی را پیدا کرد که گل رز را نشناسد و نسب به آن بی‌علاقه باشد. گل رز محبوبیت جهانی دارد و در تمام مراسم‌ها می‌توان رنگ مخصوص آن را به‌کار برد. بهترین رنگ رز برای استفاده در مراسم ترحیم رز سفید است که نشان‌دهنده معصومیت و پاکی است. استفاده از رز سفید در تاج و دسته گل برای تسلیت این احساس را در فرد صاحب عزا ایجاد می‌کند که عزیز از دست رفته او نمادی از معصومیت و پاکی بوده است.

گل میخک

یکی از محبوب‌ترین گل‌ها گل میخک یا اشک مسیح است. این گل هم در رنگ‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد که بهترین آن برای استفاده در تاج گل تسلیت رنگ سفید است. میخک نماد بی‌گناهی و پاکی است و گزینه‌ای عالی برای استفاده در مراسم ترحیم به‌شمار می‌رود.

گل آنتوریوم

این گل با شکوه و جلوه خاصی که به تاج گل می‌دهد انتخابی عالی برای مراسم ترحیم به‌شمار می‌رود. آنتوریوم قیمت بالاتری در مقایسه با گل‌های دیگر دارد، اما زیبایی چشم‌نوازی به تاج یا دسته گل خواهد داد که هیچ کس منکر آن نیست.

گل زنبق

گل زنبق نماد معصومیت و پاکی روح است و نمونه‌ای از بهترین گل برای تسلیت محسوب می‌شود. این گل هم در رنگ‌های مختلف به‌کار می‌رود که بهترین رنگ آن برای استفاده در مراسم ختم و ترحیم سفید است.

گل نرگس

گل مناسب برای تسلیت: گل نرگسشاید یکی از پرطرفدارترین و خوش عطرترین گل‌های موجود در بازار گل نرگس است که در هر مراسمی جزو بهترین انتخاب‌های ممکن به‌شمار می‌رود. از این گل هم برای تسلیت به فرد داغدار می‌توان استفاده کرد تا احساس دلگرمی و عشق را در فرد ایجاد کند.

گل بنفشه

بنفشه که نماد زیبایی و عشق است، گزینه‌ای مناسب برای استفاده در تاج یا دسته گل برای مراسم ختم به‌شمار می‌رود.

گل برای تسلیت؛ نماد عشق و احترام در مراسم ختم

فراموش نکنید که گل زیبایی خاص و منحصر‌به‌فردی به‌همراه دارد به‌ویژه اگر جهت همدردی در مراسم ترحیم همراه با بهترین جملات برای عرض تسلیت مورد استفاده قرار گیرند. قبل از رفتن به این قبیل مراسم‌ها سعی کنید تا بهترین گل ممکن را انتخاب و از آن در تاج یا دسته گل مد نظرتان استفاده کنید. بسته به شناختی که از فرد فوت شده دارید می‌توان از گل‌های متنوعی استفاده کرد که در این مقاله به برخی از آن‌ها اشاره شد. این نکته را باید مد نظر قرار داد که گل‌های مورد استفاده احترام و علاقه شما به فرد مرحوم و همین‌طور بازماندگان او را نشان می‌دهد پس در انتخاب درست آن‌ها دقت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *