اخبار, سرطان ریه

سرطان ریه سلول کوچک

سرطان ریه سلول کوچک

کارسینوم سلول کوچک نوعی سرطان ریه است که می تواند به سرعت رشد کرده و اغلب منجر به گسترش سرطان به سایر قسمت های بدن در اوایل روند بیماری می شود. داروی ایمونوتراپی دوروالوماب (Imfinzi) به افراد مبتلا به سرطان ریه سلول کوچک در مراحل اولیه کمک می کند که عمر طولانی تری داشته باشند. این دارو یک نوع ایمونوتراپی است که به آن مهارکننده ایست بازرسی ایمنی می گویند. درمان اولیه استاندارد برای سرطان ریه سلول کوچک در مراحل اولیه (که در مرحله محدود نیز نامیده می شود) و زمانی که سرطان به یک ریه یا یک طرف قفسه سینه محدود شود، شیمی درمانی و پرتودرمانی است، که همزمان انجام می شود. اگرچه این درمان در ابتدا به خوبی جواب می دهد، سرطان اغلب به سرعت عود می کند، در این مرحله معمولاً در سراسر بدن پخش می شود.

در یک کارآزمایی بالینی که توسط محققان موسسه بین المللی سرطان انجام شد، بیش از 500 نفر مبتلا به سرطان ریه سلول کوچک که مرحله محدود شیمی درمانی و پرتو درمانی را به پایان رسانده بودند، به طور تصادفی به مدت 2 سال دوروالوماب دریافت کردند. این دارو موجب افزایش طول عمر بیماران شد و بیماران مدت زمان بیشتری در سلامتی کامل بودند. این دارو به عنوان تثبیت کننده درمان به کار می رود. بسیار حائز اهمیت است که پزشک آنکولوژی در نظر بگیرد چه زمانی بعد از پرتو یا شیمی درمانی، فرد بیمار میتواند از مصرف این دارو با کمترین عارضه ی جانبی بهره ببرد. چرا که این دارو اگر بلافاصله پس از پرتو درمانی برای بیمار تجویز شود ممکن است با توجه به میزان تخریب ریه در فرد، عارضه ی دیگری با نام التهاب ریه یا در موارد شدیدتر پنومونیت بروز کند. پس باید در نظر داشته باشیم که هر روش درمانی با توجه به جنبه های مثبت و منفی آن ممکن است برای همه ی افراد مناسب نباشد. پزشک آنکولوژ با توجه به بررسی های مورد نیاز در مورد بیماری های زمینه ای فرد مبتلا به سرطان و دوزهای دریافتی داروها و انواع دیگر درمان میتواند بهترین تصمیم را برای استفاده یا عدم استفاده از داروی خاصی که به تازگی وارد چرخه ی درمان شده است، را بگیرد.

درمان تکمیلی سرطان ریه سلول کوچک
یک کارآزمایی بالینی نشان داده است که دوروالوماب (Imfinzi) به افراد مبتلا به سرطان ریه سلول کوچک در مراحل اولیه (محدود) کمک می کند عمر طولانی تری داشته باشند. Durvalumab در حال حاضر برای درمان افراد مبتلا به سرطان ریه سلول کوچک در مرحله گسترده استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *