خدمات موسسه خیریه مهرسهیلا

موسسه خیریه مهرسهیلا در جهت تحقق شعار ” آموزش ، پیشگیری و درمان” بر این واقف است که برای رسیدن به بهبودی و حال خوب، باید حمایت همه جانبه از فرد مبتلا به سرطان صورت گیرد و تنها درمان پزشکی برای رسیدن به این هدف کافی نیست.

برای دسترسی بیمار به شرایط مطلوب، واحد مددکاری سعی دارد فرد مبتلا و خانواده اش را ترغیب کند تا از همه امکانات و خدمات موسسه بهره لازم را ببرد.


مددکاری موسسه خیریه مهرسهیلا

مددکاری اجتماعی یک فعالیت حرفه ای است که با توجه به علم و دانشی که مددکار دارد می تواند  به افراد، خانواده ها، گروه ها و جوامع کمک کند تا هرفردی بتواند رفاه فردی و اجتماعی خود را ارتقاء ببخشد.

هدف از مددکاری اجتماعی کمک به افراد در توسعه مهارتهای خود و توانایی آنها در استفاده از منابع خود و جامعه برای رفع مشکلات است.

گروه هدف موسسه خیریه مهرسهیلا ، حمایت از بیماران مبتلا به سرطان در استان البرز می باشد.

تامین تجهیزات و پرداخت هزینه های مراقبتی

یکی از وظایف واحد مددکاری پرداخت کمک هزینه درمان به درمانجویان مبتلا به سرطان و تامین وسایل مصرفی پزشکی آنها می باشد که شامل کمک هزینه های جراحی، دارو های شیمی درمانی، پرتودرمانی، آزمایش و پاتولوژی، تصویربرداری، پت اسکن، داروهای تک نسخه ای و سایر خدمات حمایتی و مراقبتی در جهت بهبود وضعیت بیماران مبتلا به سرطان می باشد.

این خدمات از طریق واحد مددکاری بصورت نقدی و در برخی موارد بصورت غیر نقدی (خرید تجهیزات) پرداخت می گردد.

خدمات مشاوره، تسکینی و درمانی

از جمله فعالیت های واحد مددکاری برقرای و هماهنگی با نیاز بیمار با درمان و مراقبت های حمایتی و تسکینی است.

مددکاران اجتماعی موسسه خیریه مهر سهیلا در راستای رسالت موسسه، نگرش، خواسته ها و نیاز بیمار را بررسی و ارزیابی می نمایند و بر اساس آن برای فرد بیمار برنامه های حمایتی، مراقبتی و تسکینی تعیین می گردد.

همچنین در ادامه روند فعالیت های مددکاری، هماهنگی های لازم جهت برقراری ارتباط درمانجو با مراکز درمانی و مشاوره ای تسهیل می گردد تا درمانجویان به راحتی بتوانند از خدمات درمانی بهره مند گردند.

از جمله خدمات این مرکز علاوه برا خدمات مشاوره پزشکی و روانشاسی می توان به کمک هزینه دارو (داروهای تک نسخه ای)،کمک هزینه تصویربرداری- پت اسکن،کمک هزینه آزمایش،کمک هزینه جراحی و بستری،کمک هزینه تجهیزات پزشکی وکمک هزینه دندانپزشکی می توان اشاره نمود.

فرد مبتلا به سرطان تحت پوشش موسسه می تواند از خدمات مراکز طرف قرارداد با این مرکز بهره مند گردد.

 مراکز طرف قرارداد این موسسه:

داروخانه های هلال احمر کرج، داروخانه 13 آبان تهران، داروخانه دکتر نوید شریفیان تهران، تصویربرداری مرکزی کرج، تصویربرداری نور، آزمایشگاه های رازی، مرکزی فردیس وپاسارگاد

 مشاوره تغذیه

تغذیه مناسب بیماران مبتلا به سرطان تاثیر بسزایی در روند بهبودی آن ها دارد به همین علت پزشک معالج همراه با دارو درمانی توصیه می کند که فرد برای تغذیه با یک متخصص تغذیه خوب نیز مشورت کند.

رژیم غذایی خوب علاوه بر سلامت جسمی باعث حفظ سلامت روحی و احساسی افراد تاثیر مثبت می گذارد.

غذایی که افراد مصرف می کنند باعث می شود که انرژی مورد نیاز تامین شده و باعث سرحال و سالم بودن آن ها شود، همچنین ممکن است غذایی که توسط این افراد میل می شود انرژی مورد نیاز را برای آن ها نداشته و باعث بروز مشکلات دیگر در آن ها شود.

مشاوره های تغذیه واحد مددکاری مهر سهیلا با توجه به تجربه و تخصص خود با بکارگیری شیوه های نوین و مطابق با استانداردهای روز دنیا برای درمانجویان و بیمارن مبتلا به سرطان برنامه ریزی و بصورت روتین برگزار می گردد.

این مشاوره ها بصورت آنلاین یا حضوری (حضور رمانجو در مطب یا موسسه) توسط پزشکان داوطلب برنامه ریزی می گردد.

مشاوره روانشانسی

پرداختن به بعد روانی بیماران مبتلا به سرطان اهمیتی هم‏تراز با درمان جسمانی ایشان داشته و بسیار ضروری است.

بدیهی است که پس از شنیدن خبر ابتلا به سرطان، احساسات طبیعی فرد دستخوش تغییر می‏ شود که ایجاد احساس بهتر نسبت به زندگی از وظایف تیم متخصصان روان (مددکاران، مشاوران، روان درمانگران و …) می‏باشد.

البته مشکلات روانی فقط به بیماران اختصاص ندارد، بلکه خانواده بیمار و گروه مراقبان بیمار را نیز تهدید می‏کند.
مراجعه به مشاوران متخصص در زمینه‏ های روان‏ درمانی بیماران و ارتباط موثر با دیگران، آگاه ‏سازی مراقبان، کاهش مشکلات روان‏شناختی آن‏ها، درمان افسردگی، اضطراب و ترس از عود، ارایه راه‏کارهای موثر جهت مقابله با آسیب تصویر بدنی ناشی از جراحی و شیمی‏ درمانی، آموزش و درمان جنسی و زوج درمانی می‏تواند در کلیه مراحل کمک قابل توجهی به بیمار و خانواده وی نماید.

مددکاری موسسه خیریه مهر سهیلا در این زمینه با کمک و بهره مندی از مشاوران و روان شناسان مجرب توانسته راه کارهای موثر و مفیدی را برای درمانجویان و خانواده هایشان ایجاد نماید.

این مشاره ها بصورت حضوری در مهرسهیلا و همچنین به صورت غیر حضوری از طریق فضای مجازی صورت می گیرد.

علاوه بر مشاوره های فردی مشاوره های گروهی نیز در کارگاه های آموزشی در طول سال برای درمانجویان برگزار می گردد.

مشاوره پزشکی

این مشاره ها بصورت حضوری در مهر سهیلا و همچنین به صورت غیر حضوری از طریق فضای مجازی توسط پزشک متخصص صورت می گیرد.

خدمات آموزشی و پیشگیری

موسسه خیریه مهر سهیلا بر این باور است بیماری سرطان می تواند تبعاتی برای بیمار و خانواده او ایجاد نماید. پس خود را موظف به آگاهی رسانی و آموزش می داند.

برگزاری کلاس های آموزشی در راستای آگاهی، امیدبخشی، تقویت روحیه و ایجاد نشاط علاوه بر خدمات درمانی و تسکینی، سرلوحه فعالیت های این موسسه می باشد.

از جمله کلاس ها و کارگاه های آموزشی و اقدامات تفریحی در حال اجرا در این مرکز می توان به کلاس یوگا و مدیتیشن، پیلاتس،کلاس شخصیت شناسی سفر قهرمانی، کلاس تحلیل رفتار متقابل TA، کارگاه خانه آرام من، کارگاهای مهارتهای زندگی، آموزش دف نوازی، آموزش آواز، کوهنوردی و دوچرخه سواری اشاره نمود.

از دیگر خدمات مددکاری می توان به توزیع محتوای آموزشی مورد تایید متخصصان از جمله کتاب های آموزشی جهت پیشگیری و بهبود وضعیت روحی و روانی درمانجویان می باشد.

 

امروز برایت سلامتی و شفا دعا میکنم!

إِنَّ رَبِّی لَسَمِیعُ الدُّعَاءِ ،
خدای من شنوای دعاست…