مطالب عمومی

موسسه مهر سهیلا: بهترین موسسه خیریه کرج

موسسه خیریه مهرسهیلا

ما ایرانیان همواره به دنبال راهی برای همدردی و کمک به همنوع خود هستیم و این اخلاق مانند یک سنت دیرینه ریشه در وجود تک تک ما با هر نوع سبک زندگی دارد. موسسه خیریه مهر سهیلا بستر مطمئنی برای این امر انسان دوستانه فراهم کرده است.

در این مطلب بیشتر در مورد موسسه مهر سهیلا که جز پنج موسسه معتبر در شهر کرج است، صحبت می‌کنیم. این روز‌ها اعتماد به موسسات خیریه با وجود کلاهبرداری و سواستفاده از احساسات افراد بسیار افزایش یافته است. در این مطلب تلاش می‌کنیم ویژگی‌های قابل اعتماد یک موسسه خوب را توضیح دهیم تا با خیال راحت کار خیر خود را انجام دهید و به ما اعتماد کنید. یک موسسه خیریه معتبر دارای تاریخچه مشخص شامل زمان شکل گیری و شماره ثبت، اساسنامه و اعضای هیئت مدیره مشخص، تعداد افراد تحت پوشش قابل ملاحظه، راه ارتباطی واضح و جهت گیری غیر سیاسی است.

موسسه مهر سهیلا در شهر کرج

موسسه مهر سهیلا با هدف کمک به مبتلایان سرطان در شهر کرج، مرکز استان البرز با همت یک خانواده خیر که خود سال‌های متمادی درگیر بیماری سرطان عزیزشان بودند شکل گرفت. کلان‌شهر کرج بیست و دومین شهر پرجمعیت خاورمیانست و بی شک موسسه‌های خیریه متعددی نیز در آن تاسیس شده‌اند اما امروز در این مقاله قصد معرفی یکی از بهترین موسسه‌های خیریه این شهر را داریم.

تاریخچه موسسه مهر سهیلا

یکی از بهترین راه‌ها برای تشخیص اعتبار یک مجموعه، رجوع به تاریخ شکل گیری آن است. موسسات معتبر از توضیح در مورد چگونگی شکل‌گیریشان و چگونگی جذب حمایت‌های مردمی ابایی ندارند. موسسه مهر سهیلا پس از فوت خانم سهیلا زمانی بعد از 7 سال ابتلا به بیماری سرطان در کرج شکل گرفت. دغدغه کمک به بیماران مبتلا به سرطان از نظر پزشکی، مالی و روانی ریشه در شخصیت بزرگوار ایشان داشته که بعد از فوتشان توسط همسرشان آقای ناصر زمانی پیگیری شد.

این موسسه در ابتدا با افراد محدود اما صاحب نام حوزه پلاستیک در سال 13932 شروع به فعالیت کرد و با گذر زمان با هدف گسترش حمایت‌ها روال اداری و جذب نیرو در این موسسه انجام شد.

چرا موسسه مهر سهیلا؟

پس از 8 سال فعالیت و خدمت گزاری به بیماران مبتلا به سرطان، نام این موسسه به عنوان یکی از بهترین موسسه‌های خییریه کرج در جامعه بدون هیچ گونه تبلیغی جا افتاده است که نشان از خالص بودن فعالیت این مجموعه است.

هدف اصلی این مجموعه پیشگیری و کنترل بیماری سرطان است. چرا که اعضای این مجموعه درصددند بیماری سرطان را از آن حالت اغراق شده در جامعه که به سان هیولاست تغییر دهند و کیفیت زندگی بیماران را به زندگی پیش از ابتلای خود نزدیک کنند.

موسسین، هیئت امنا و هیئت مدیره شفاف

مدیرعامل ساپل، همسر مرحوم سهیلا زمانی، سه ماه پس از سوگواری در غم از دست رفتن همسرش با کمک یکی از دوستان پزشک خود حمایت از مبتلایان به سرطانی را شروع کرد. آقای ناصر امینی در سال 1392 با سرمایه‌ای که یادگار همسرش بود و با کمک جمعی از تولیدکنندگان، پزشکان، داروسازان، روانشناسان، حقوقدانان، مدیران و …(به عنوان هیات امنا موسسه خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان مهر سهیلا) را تاسیس می‌کند. بعد از 13 ماه پیگیری، این موسسه با حضور 13 نفر موسس، 41 نفر هیات امنا و پس از تعیین هیات مدیره، پروانه فعالیت خود را سوم اسفند سال 1393 از استانداری البرز دریافت می‌کند.

موسسه مهر سهیلا از سیزده تن به عنوان موسس تشکیل شده است که برای اطلاعات بیشتر نام افراد ذکر شده است: ناصر امینی، پارمیس امینی، ضرغام غریبی، محمد تقی غیاثی، مجید غیاثی، محمد رضا مونسان از اعضای موسس این خیریه هستند و اسفندیاری راد، آتنا ایمانی، علی روحانی اسدالله سلیمی، عبدالرسول صداقت، محمد جواد غروی، نعمت الله ملک پور اعضای دیگر هیات موسس خیریه مهر سهیلا هستند. قنبر سلمانی، کاظم ظهیری، پژمان قنبری، غلامحسین خلیلی میلانی از اعضای هیات امنای موسسه خیریه مهر سهیلا هستند. هیات مدیره موسسه خیریه مهر سهیلا را محمد جواد غروی، ناصر امینی، رحیم اسفندیاری، علی روحانی، منصور اطمینان، اسدلله سلیمی، نعمت الله ملک پور، آتنا ایمانی، پارمیس امینی هستند و محمد تقی غیاثی بازرس اصلی و کاظم ظهیری بازرس علی البدل این موسسه هستند.

موسسه‌ای غیرسیاسی، غیر انتفاعی و غیر دولتی

کلیه فعالیت‌های موسسه مهر سهیلا در موضوع نیکوکاری و امور خیریه، با رعایت کامل قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران بر پایه اساسنامه است. خدمات بنیانگذاران و اعضای هیات امنای و هیئت مدیره و جانشینان و وکلای قانونی به صورت افتخاری است. موسسین و صاحبان سرمایه موسسه خیریه مهر سهیلا حق برداشت یا کسب هیچ گونه سودی شامل سود سهام یا سرمایه را نداشته و خود و وابستگان درجه یک و دو آنان حق انجام هیچگونه معاملاتی را با موسسه ندارند. همچنین برای امنیت خاطر بیشتر افرادی که به این موسسه اعتماد می‌کنند، اعضای وابسته به این مجموعه حق فعالیت سیاسی و یا وابستگی به گروه ها و احزاب سیاسی را ندارند.

تعداد افراد تحت پشتیبانی

پس از سال‌ها تلاش در حوزه تامین رفاه مبتلایان سرطان امروز با افتخار می‌توانیم اعلام کنیم که غربالگری 349 فرد جهت پیشگیری از سرطان در موسسه مهر سهیلا با کمک شما انجام شده است و 1554 فرد مبتلا به سرطان نیز تحت پوشش این موسسه قرار گرفته‌اند.

سخن آخر

موسسه مهر سهیلا، بهترین موسسه خیریه کرج این خوشنامی را مدیون حمایت‌های بی دریغ شما انسان‌های نیکوکار است. امیدواریم روز به روز با کمک و نذورات شما چتر حمایتی خود را گسترش دهیم و زمینه آرامش خاطر متلایان به سرطان بیشتری را فراهم کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *